Előadók

Szöveg: Gyergyai Réka pszichológus, mentálhigiénés szakember, pszichodráma terapeuta asszisztens, tréner Kép: Huszonéves évei vége felé járó lány tarkóig érő hajjal mosolyog kedvesen a kamerába.
Gyergyai Réka pszichológus, mentálhigiénés szakember, pszichodráma terapeuta asszisztens, tréner (Kézdivásárhely)
Iskolapszichológusként dolgozok hét éve, gyerekekkel és serdülőkkel egyéni illetve kiscsoportos  tanácsadást, segítő beszélgetést tartunk, különböző problémák megoldása céljából. Az elmúlt évtől kezdődően magánrendelőben is dolgozok, ahol gyerekek és felnőttek számára egyaránt lehetőség nyílik a nehéz élethelyzetek, a különböző problémák, kérdések átbeszélésére, megoldások keresésére. Többlépcsős fejlesztő foglalkozásokra is sor kerül azon gyerekek számára, akik viselkedészavarral, tanulási nehézségekkel, önértékelési problémákkal küzdenek. Konfliktusok, válás és gyász esetében segítő beszélgetés valamint egyéni terápia által lehetőség van a nehezen megélhető élethelyzetek feldolgozására is. Nagyon szeretem a munkám, mindig szembesülök újabb és újabb kihívásokkal, melyek arra ösztönöznek, hogy egyre nagyobb kíváncsisággal forduljak az emberi lélek rejtelmei felé. 2005-ben végeztem el a pszichológia szakot a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetemen, a mesteri képzésen iskola pszichológiára szakosodtam. Azóta folyamatosan továbbképzem magam.
Szöveg: Daróczi Irén tanító, szociális munkás, mediátor Kép:Harmincas évei vége felé járó nő néz nyílt tekintettel a kamerába
Daróczi Irén tanító, nevelési tanácsadó, mediátor (Nagyvárad)
A saját gyermekeim világrajöttével magam is szülővé váltam. Megtapasztalhattam, hogy nincs általános recept a gyereknevelésre, de nagyon nagy segítség a tapasztalatok megosztása. Pályám kezdetén egészen kicsi gyerekekkel együtt fedeztük fel a világot, az volt a dolgom hogy tanítóként utat mutassak és felövezzem őket minden szükséges tudással. Nevelési tanácsadóként több szülőcsoportot vezettem, 0-3 éves gyerekek szüleinek, hivatásos nevelőszülőknek és ehhez adódik még családi típusú elhelyező központok szakembereivel való együttműködés nevelési kérdésekben.
Tapasztalatom szerint saját szülői szerepünk is együtt nő és fejlődik a gyerekkel, gyerekekkel. A család élő rendszer. Időnként meg kell újulnia, hogy alkalmazkodni tudjon a külvilág és a családtagok változásaihoz. A változások egy része szükségszerű, más része bejósolhatatlan. Az ismeretlentől mindenki fél: gyerek is, felnőtt is. Amit mi, felnőttek megtehetünk, és meg kell tennünk az, hogy felkészülünk a szükségszerű változásokra
Ebben leszek segítségetekre a Szülők iskolája kurzus-sorozatban.

Kosztándi Tímea, Törpanyu, nyelvtanár, fordító (Kézdivásárhely)
A szülők iskolája hétvégeken én vagyok a nyelvi nevelés és a kreatív tevékenységek felelőse.
"Bölcsészként", nyelvészeti képzést is kapva egy olyan elméletem körvonalazódott ki, amit nagyon jó eredményességgel alkalmazok (itthon, családban, ismerősök körében és saját nyelvóráimon is), és amelyik folyamatosan csiszolódik a mindennapi anyai "küzdelmek" során. Mindennek az volt a feltétele, hogy elvégezzem a teológiát, ahol pszichológiával és pedagógiával is megismerkedtem (az évek során meg elmélyedtem), és általuk egy csomó, számomra addig új látásmóddal lettem gazdagabb. Ezeknek az együttes hatására letisztult bennem az a módszer, ami a pozitív nyelvi nevelésről szól, és amit a Neveld bátran tréningeken osztok majd meg.
A kétéves moldvai magyar oktatásbeli életem alapján erősödött meg bennem az hit, hogy gyerekeinknek inkább van szüksége a szülővel, pedagógussal játékos tanulással, élményhalmozással, felfedezésekkel eltöltött időre, mintsem szigorú, merev elméletek alapján tanított tanulási órákra. Hiszem azt, hogy a gyerek (mit ámítsam magam? a felnőtt is!) úgy tanul a leghatékonyabban, ha játszik. Tanul magáról, környezetéről, a társairól, a világról magáról. Ehhez nincs szükségünk költséges fejlesztő játékokra, drága ruhákra, bútorzatra. Így játszunk majd a neveld bátran-os együttléteinken!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...